Fotím/ Svatby/

Sázíte na jistotu?

Focení svatby musí vyjít napoprvé, proto mám mimo zkušeností a dlouhodobé praxe dvě těla a tři objektivy NIKON které zvládnou i světelně nepříznivé podmínky. Pokud by nastal technický problém, to nelze nikdy vyloučit, mám tak záložní techniku na které mohu pokračovat.

13 000,- Kč nebo 500,- € je dolní hranice, kdy focení svatby ještě dává smysl

Pod touto hranici se dá pochybovat o kvalitách fotografa.

Lidé co na svatbu vynakládají velké úsilí a prostředky, nepotřebují šetřit na kvalitním fotografovi. Je potřeba si uvědomit, že fotky a video budou v konečném důsledku tá jediná památka, která po svatbě novomanželům zůstane.

Samotné focení svatebního dne je viditelné nejvíce, ale i příprava a zpracování do hotového produktu stojí fotografa spoustu času. Zejména zpracování je časově náročné a zahrnuje minimálně pět pracovních dní za počítačem.

Dalším nezanedbatelným nákladem je fotovýbava ve statisících, na kterou si musí fotograf vydělat.

Je osobní předsvatební setkání důležité?

Rozhodně ano i když dnes v době Internetu je možná i domluva na dálku. Př osobním setkání spolupráce nabude osobnější rozměr. Lidé jsou při focení na svatbě více uvolnění, pokud již aspoň trochu znají svého fotografa.

Kolik svatebních fotografií?

Dle mého názoru 100-150 výsledných fotografií by mělo stačit. Zároveň zastávám názor, že velké množství fotek degraduje výsledek, dobré a zajímavé záběry se ztratí mezi průměrnými a kdo by se chtěl stovkami fotografií probírat.

Samozřejmě, jsou velkolepé svatby kde mohou být i stovky výsledných fotek, ale těch na rozdíl od zahraničí zde mnoho není. Záleží pouze na vás, jak se rozhodnete.

Jsou lepší fotografie nebo video?

Záleží pouze na výsledku. Oboji musí dělat někdo, kdo tomu opravdu rozumí.

Video je náročnější a dražší záležitost pokud chcete opravdu dobré video. Natáčející musí zvládat profese scenáristy, režiséra, kameramana, stříhače a koloristy. To bohužel po zhlédnutí svatebních videi zvládá pouze zlomek svatebních kameramanů. Za cenu pod dvacet tisíc žádný zázrak nelze očekávat.

Kdy si rezervovat termín?

Co nejdříve, i rok dopředu. JIž mám zakázky na rok 2021 a počet svatebních termínů je omezený. Termín si zablokujete složením zálohy 2 000,- Kč nebo 100 €.

Kolik času vyžaduje postprodukce – jak rychle od svatby jsem schopný dodat výsledek?

Zpracování svatby (třídění, základní úprava, retuš a color grading) mi zabere přibližně 4-6 pracovních dní. V rozmezí 5-10 pracovních dní ode mně klienti dostanou výběr 50 upravených záběrů vystihujících to nejdůležitější ze svatebního dne. Zbytek odevzdávám v rozpětí 6-8 týdnů od svatby. Záleží na počtu fotek, při optimálním množství 100-150 výsledných fotografií i dříve. Naopak výroba fotoknihy se může protáhnout do 8 týdnů.

Jaké produkty nabízím?

Vámi vybrané záběry zpracuji do prezentační podoby a předám na DVD a ve formě podle dohody:

  • upravené záběry připravené pro minilab
  • prezentace Slide pro přehrání na počítači nebo televizi
  • fotokniha
  • velkoformátová fotografie pro v konečné podobě pro zavěšení na stěnu

Co je potřeba předem dojednat?

  • rozsah zakázky (délka, průběh, doprava, ...)
  • přesný harmonogram průběhu svatby
  • počet upravených fotografií na DVD
  • počet fotografií v tištěné podobě
  • další možné úpravy fotografií (fotokniha, fotoobraz, slide ...)
  • cena za případné více práce (při požadavku ne delší dobu nebo počet fotografií nad dohodnutý počet)

Nechte si udělat nezávaznou nabídku

...
tel: +420 603 786 534
© Marcel Kunz Software - 2019.08  
© Marcel Kunz foto - info@fotokunz.cz   www.fotokunz.cz