reportáže, svatby, potréty, prezentace, propagace

Marcel Kunz

fotograf na plný úvazek

Pracuji jako fotoreportér pro třinecký Hutník, Zwrot a další tištěná a internetová média což mě udržuje v kondici fotografa. Jak dlouho fotím? S malými přestávkami skoro celý život.

Další informace o mně

Moje zaměření

je fotoreportáž včetně svateb, focení portrétů a hudby. Prostě to, co mě baví. Naopak nefotím věci ke kterým nemám vztah. Hned to jde na fotografii poznat. Je to takové nijaké, prostě jen cvak aby bylo něco nafocené a možná se bude někomu i líbit.

Další informace

Chcete se na něco zeptat?

volejte +420 603 786 534

nebo mi napište

...
 

Fotoreportáž

Focení reportáží patří k mým nejoblíběnějším žánrum. Věnuji se mu bezmála třicet let. Když jsme šli na fotovýlet fotit krajinu, všichni přinesli snímky krajin a já fotoreportáž. Prostě si nemohu pomoct.

Zlatý kahanec

Sdělení

prostřednictvím fotografií by vždy mělo být jasné, srozumitelné a nejsou přípustné úpravy které podsouvají fikci namísto reality.

Foto technika

Musíte dokonale zvládat svou techniku a být neustále připraveni zachytit to nejpodstatnější co se kolem děje. Nemůžete se v redakci vymlouvat, nebylo tam světlo, nedalo se ostřit atp. Vždy musíte donést použitelný materiál a nepřipravenost nebo neznalost neomlouvá.

Proto existuje spolehlivá profesionální fototechnika. Je příšerně drahá a není to předvádění že na ní mám. Je to prostě nutnost kterou v terénu zúročíte..

Portrét

Dlouho se mi nedařilo nafotit portrét, podobenku ano, ale pořád tam něco chybělo. Měl jsem vybavený fotoateliér, technicky bylo vše perfektní ale byly to jen snímky lidí jak je známe z masové výroby na Internetu. Změna přišla, když jsem začal nad záběrem přemýšlet dříve než jsem zmáčkl spoušť.

Portrét je více jak podobenka,

ukazuje konkrétního člověka, vyjadřuje jeho příslušnost k určité sociální, věkové, profesní, jiné skupině a měl by o potrétovaném něco prozradit.

Fotoportrét jako dárek potěší

Pokud váháte jaký dárek k narozeninám, vánocům nebo i jen tak něco pro radost, tak portrét jistě překvapí. Darujte rodičům portréty svých dětí nebo věnujte svůj portrét partnerovi. Nafotím a dodám jako obraz a pokud budete chtít tak i včetně zarámování.

Nemůžete se rozhodnou jestli černobílou nebo barevnou fotografii

nebo vás jen zajímá, v čem je vlastně rozdíl mimo to, že u černobílé fotografie je absence barev?

Černobílá fotografie

Jsme zvyklí vnímat svět barevně, ale často nám unikají detaily, které černobílá fotografie odhaluje. Černobílá fotografie dovoluje soustředit se více na zachycovaný moment, ve kterém je důležitá emoce. Lépe je možno využít kompozice a přirozených linií, které směřují ke konkrétní věci. Jednodušeji se dostaneme pod povrch a snadněji uvádeme do příběhu. Proto většina dokumentární fotografie volí tuto formu.

MajDay, extrémní běh

Barevná fotografie

Na rozdíl od černobílé fotografie, kde se můžeme soustředit pouze na kompozici, musíme v barevné fotografii dávat pozor právě na samotnou „barevnost“ snímku. V barevném zobrazení dochází oproti černobílé fotografii k vzájemnému psychologickému působení barev. A právě tuto barevnost můžeme použít k snadnější orientaci v obrazu. Aby byla barva „koukatelná“, musí být v obrazu opravdu funkční.

Beskydská laťka

Svatba je příběh o emocích

Svatby fotím formou reportáže s předem promyšleným scénářem, ono to ani jinak nejde. Jednak na nic nezapomenete, můžete se předem připravit na změny scény a zapojit starostu nebo i svatebčany pro hladký průběh nafocení svatebního dne bez oboustranného stresu.

Svatba je příběh o emocích

Jaký počet snímků?

Nabídka 500 až 1000 (a třeba i 5000) upravených snímků na DVD a to za cenu od tří do pěti tisíc korun? Známá lákadla fotografů melouchářů na která lákají zákazníky a poměrně často to zabírá. Velké množství za nízkou cenu, to se prostě vyplatí. Zní to pěkně, ale by se ale chtěl probírat stovkami až tisíci snímky?

Pro celodenní reportáž a samostatné foto novomanželů bohatě stačí 130 až 180 snímků, ale zato pořádných na které se i po létech rádi podíváte.

A jak to dělám já?

Přemýšlím nad každým snímkem ještě dříve, než zmáčknu spoušť. Nafotím toho podstatně méně, mám kvalitní záběry a mohu každému záběru při úpravách věnovat individuálně.

Prezentace, propagace

Vidím hudbu okem fotografa což je pro mně výhoda. Nestoupnu pod pódium a zběsile necvakám tisíce snímků ale vycítím tu správnou chvíli kdy zmáčknout spoušť. K dobrému postřehu je ještě potřeba mít dobrý spolehlivý fotoaparát, objektivy a skvělé zvládnutou foto techniku.Mnoho akcí jsem z počátku pokazil díky zrcadlovce která pomalu a blbě ostřila. Dnes fotím NIKON D700 a NIKON D750 a vše vychází tak jak má. Už slyším námitku, že dobrý fotograf nepotřebuje profi techniku aby udělal kvalitní snímky. Klidně se s ním postavím pod pódium a pak porovnáme výsledek.

Magdon - přebal na CD

MMP - plakát

Magdon - přebal na CD

Magdon - banner 2x1m

Přebaly na hudební CD

Kompletní návrh, nafocení a zpracování podkladů pro tisk přebalů na CD. Mohu vytisknout, ale ze zkušenosti vím, že to zajišťuji samotné firmy při výrobě CD.

Bannery, plachty, plakáty

Kompletní návrh, nafocení a zpracování podkladů pro tisk. Dodám hotové, natištěné.

Foto dokumentace

koncertů, festivalů a dalších kulturních a společenských akcí.

Fotoobraz na zdi

Velkoformátovou fotografií se zabývám již dlouho a používám dvě technologie výroby fotoobrazů.

Tisk na bavlněný papír a vsazeni do dřevěného rámečku

Tisk s laminaci matnou jemnozrnou antireflexní fólii

Fotoobraz na bavlně

Tisk na bavlněný FineART papír který už sám o sobě vypadá luxusně. Fotoobraz je následně nalepený na speciální lehkou desku a opatřen háčkem pro zavěšení. Nebo je možné jej přimo vložit do klasického obrazového rámu.

Fotoobraz s ochranou povrchu

Tisk s následnou laminací matnou jemnozrnou antireflexní fólii která plně nahrazuje antireflexní sklo a co se týče antireflexe, tak jej i předčí. Navíc se jedná o voduvzdornou ochranu, takže pokud povrch postřikáte vodou, stačí jej pouze setřít hadrou.

Kalkulačka ceny tisku pro zákazníky kteří si u mně objednali fotoslužby a mají již přípravu v ceně, tj svatba, potrét, reportáž, prezentace, propagace. Pro ostatní dle dohody.

Country Třinec, spolek

je projekt který běží již 2325 dní. Vznikl 12.11.2012 za účelem propagace country hudby a aktivit s tímto spojených na třinec ku. Mám zde na starosti média, webové stránky, foto, video.Dnes to již bude více jak stovka akcí které jsme pořádali a mnoho foto a video dokumentace. Nemá smysl zde dávat všechny akce, tak alespoň ty nejnovější.

Fotogalerie

tel: +420 603 786 534
© Marcel Kunz Software - 2019.03